Ako sila občanov Grécka pomohla obnoviť Národný park Parnitha po požiari v roku 2007.
Obnova jedľových lesov v Národnom Parku Parnitha začala po devastujúcom požiari v roku 2007. Žiadanie plánu obnovy prišlo priamo od obyvateľov prostredníctvom demonštrácií, pretože aj keď grécky zákon o obnove lesov nariaďuje Lesnému Oddeleniu dohliadať na územie po požiari a vyhlásiť obnovu územia, čo sa však často nedeje pre finančné obmedzenia a nedostatok politickej vôle.
Tento plán zahŕňal prírodnú obnovu, najmä skrz zákazu pastvy, lovu a ťažby dreva, tak aj špecifické činnosti ako sadbu stromov a protierózne práce. Je to taktiež príklad ako občianska účasť prostredníctvom lobovanie za zásah vlády a skrz ich priamu účasť vo vykonávaní opatrení a projektov.
Rýchla mobilizácia a organizácia miestnej komunity prostredníctvom sociálnych médií ukazuje silu občianskej účasti. Tisícky ľudí protestovali, tlačili na vládu, aby konala, čo demonštruje dôležitú úlohu zapojenia komunity pri presadzovaní úsilia o obnovu prírody. Toto kolektívne úsilie, poháňané spoločným cieľom, zdôrazňuje dôležitosť spolupráce medzi organizáciami a komunitami pri dosahovaní úspešnej obnovy.
Viac ako 13 rokov prírodnej regenerácie a aktívneho úsilia prinieslo revitalizáciu Parnithy. Približne 1 374 hektárov bolo obnovených, pričom sa vysadilo 16 101 jedlí a obmedzili sa činnosti ako pastva, lov a ťažba dreva, ktoré tento proces narúšali. Bez príspevku 2 500 dobrovoľníkov a organizácií, ktoré sa spojili pre obnovu parku, by sme dnes nevideli Parnithu v jej súčasnej podobe.