Za pomoci indiánskeho videnia sveta sme najprv les po vyrúbaných kôrovcových smrekov upratali od klestu a vysádzali sme v ňom jedle a buky.
V brontosaurom praveku sa v dobrej viere vysadzovalo v lesoch tisíce smrekov. Tie však čoskoro skolil kôrovec, takže teraz bolo potrebné to spraviť znovu a lepšie. Na retro víkendovkách sa tak pod vedením troch brontosaurov najstaršej generácie postavilo Benecku oplotenie a vysadilo sa 700 stromčekov jedľovej bučiny.
Tomáš Havlíček, jeden z prvých Brontosaurov na VUT v Brne, zakladateľ a organizátor kurzov OHB, je okrem všetkého moźného aj majiteľom lesa na Benecku. Preto sa myšlienka vysadiť tu zmiešaný les blízky prírode ponúkala sama. Tomáš celý svoj život venuje lesom, vodám, mokradiam a ich udržateľnosti. Mal teda dostatok znalostí k vybudovaniu ekologicky stabilného hospodárskeho lesa.
Na dvoch indiánskych víkendovkách sa najprv les po vyrúbaných kôrovcových smrekoch upratal od klestu a vysádzali sa v ňom jedle a buky podľa stanovíšť, ktoré im budú vyhovovať. Okolo oplotenia sa vysadilo pár smrekov pre srnčiu zver, aby ju to nelákalo dnu.
Voľné chvíle dobrovoľníci a dobrovoľníčky venovali súťažiam a činnostiam k nájdeniu indiánskeho pohľadu na svet, ktorý je pre nás aj dnes inšpirujúci. Všetci účastníci odchádzali so svojimi indiánskymi menami.
Vysadené stromčeky sa majú v brontosaurskom oplotení k svetu. Brontosauri sa sem budú naďalej vraciať a pečovať tak o zdravie prírody a prehlbovať svoje skúsenosti v oblasti lesníctva.